Wczytuję dane...
Prawo do odstąpienia od umowy

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy Klient (będący Konsumentem) ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

WARUNKI:

 1. Prawo do zwrotu zamówionego towaru przysługuje przez 14 dni od momentu doręczenia/odebrania przesyłki.
 2. W tym czasie należy zgłosić chęć odstąpienia od umowy zawartej na odległość na adres e-mail: sklep.zabawkopolis@gmail.com .
 3. W odpowiedzi zwrotnej otrzymają Państwo informację na jaki adres należy odesłać towar - BARDZO PROSIMY NIE WYSYŁAĆ TOWARU PRZED OTRZYMANIEM INFORMACJI ZWROTNEJ.
 4. Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej, towar należy odesłać możliwie jak najszybciej na wskazany adres.
 5. Wszelkie koszty wynikające ze zwrotu towaru (w tym koszty wysyłki zwrotnej) pokrywa: KUPUJĄCY.
 6. Po otrzymaniu zwrotu, nastąpi sprawdzenie towaru oraz decyzja o zasadności zwrotu - maksymalny czas rozpatrzenia zwrotu wynosi do 14 dni.
 7. Zwracany towar nie może posiadać wyraźnych śladów użytkowania i zniszczonego opakowania.
  Konsument ma prawo do stwierdzenia charakteru, cech oraz funkcjonowania rzeczy w sposób nie wykraczający poza zakres umożliwiający zbadanie nabytego towaru.
  Konsument powinien zwrócić towar w stanie pozwalającym na jego ponowną sprzedaż.
 8. Jeśli zwracany towar nie będzie nadawał się do dalszej sprzedaży lub będzie nadawał się do sprzedaży za niższą cenę:
  Zgodnie z art. 34 ust. 4 Ustawy o prawach konsumenta:
  Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
  W takiej sytuacji zwrot towaru nadal jest należny, jednak jako Sprzedawca mamy prawo do obniżenia wartości zwracanej kwoty.
 9. W przypadku rozpoczęcia normalnego korzystania z towaru i stwierdzeniu nieprawidłowego działania lub wad, należy skorzystać z przysługującej gwarancji i reklamacji towaru.
  LINK: Reklamacja i gwarancja
 10. Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje wyłącznie na umowę zawieraną na odległość (zamówienia przez Internet, zamówienia telefoniczne).
  Zakupy dokonane bezpośrednio w naszym sklepie stacjonarnym nie podlegają zwrotowi.